Muzykoterapia przywraca zdrowie, rozwija i cieszy. Jest jedną z najpopularniejszych form arteterapii. Sesje terapeutyczne mają na celu poprawę funkcjonowania przez wspólnie wygrywaną muzykę i doświadczanie drgających instrumentów. Co ważne, w muzykoterapii w ogóle nie chodzi o trafianie w rytm, czy anielski śpiew. Chodzi o doświadczanie dźwięków, które wyzwalają emocje i motywację do działania, do pracy nad sobą. Dźwięków, które powodują komunikację…mimo trudności, mimo wszystko!
osób i dzieci
z niepełnosprawnościami
rodzin, chcących doznać
muzyki w jej
najpiękniejszej wersji –
wspólnego przeżywania
instytucji i placówek,
które szukają wsparcia
w rozwijaniu kompetencji
swoich podopiecznych
firm, które chcą zaoferować
swoim pracownikom benefit
w formie muzykoterapii dla
ich dzieci
rodzin, chcących doznać
muzyki w jej
najpiękniejszej wersji –
wspólnego przeżywania
instytucji i placówek,
które szukają wsparcia
w rozwijaniu kompetencji
swoich podopiecznych
Podejście muzykoterapii, które stosuję w swojej pracy. Opracowana została przez angielskiego pedagoga Clive’a Robbinsa i amerykańskiego kompozytora Paula Nordoffa. Jako jedyna Polka wzięłam w 2020 roku udział w Szkole Letniej Nordoff-Robins z siedzibą w Londynie.
Jestem certyfikowaną muzykoterapeutką i aktywną działaczką Stowarzyszenia, które z ramienia PSTS działa w Polsce od 2012. Wraz z innymi członkami Stowarzyszenia prowadzimy, wspieramy i propagujemy działalność związaną z muzykoterapią i muzykoprofilaktyką na terenie całej Polski.
Działam zgodnie z zaleceniami stowarzyszenia zrzeszającego muzykoterapeutów oraz osoby zainteresowane rozwojem i promowaniem muzykoterapii na całym świecie. Aktywnie uczestniczę w wymianie informacji i w ramach działalności Music Care dzielę się specjalistyczną wiedzą dalej, prowadząc szkolenia i warsztaty. (zobacz zakładkę Dla Instytucji).