Dla nauczycieli, terapeutów, studentów, osób dbających o rozwój dzieci i dorosłych potrzebujących wsparcia

Co niesie muzyka? Co my, jako prowadzący zajęcia, możemy wnieść proponując ćwiczenia muzyczne?

Czy tylko uczymy umiejętności stricte muzycznych? A może także komunikacji, organizacji, współpracy, samodzielności, podejmowania własnych decyzji i prezentowania ich? 

Co ze sprawnością fizyczną? Ćwiczeniem motoryki małej podczas gry na perkusjonaliach? 🙂

Jaki jest cel warsztatów?

Zapraszam Cię na warsztaty, podczas których zainspiruję do działań muzycznych wspierających rozwój umiejętności pozamuzycznych.

  • Poznasz potencjał muzyki w budowaniu poczucia własnej wartości, sprawczości w atmosferze zabawy i radosnej ekspresji emocji.
  • Nauczę Cię jak poprowadzić grupę, by podjęte „ryzyko” improwizacji muzycznej przyniosło satysfakcję, będąc dobrym doświadczeniem – być może kiedyś wykorzystanym przez Twoje dzieci w przyszłości.
  • Odkryjesz techniki muzykoterapeutyczne, których efekty są mocno zadowalające.
  • W łatwy i przystępny sposób dowiesz się jak napisać piosenkę dla dzieci, hymn przedszkolaka, lub kołysankę.
  • Jeśli masz w grupie dzieci ze szczególnymi potrzebami, z zespołem Aspergera, z Autyzmem, lękiem społecznym, nadpobudliwością, niedojrzałością, dysharmonijnym rozwojem, niepełnosprawnością… pomogę Ci. Nie będziesz w tym sam.
  • Jestem pewna, że zrelaksujesz się i pomyślisz o sobie, ponieważ nasza podróż muzyczna poniesie niejednego „wyżej i głębiej”.

Muzyka daje ogrom możliwości! Aktywizuje, organizuje, relaksuje, porusza … Rozwija świadomość…

Daj sobie czas na warsztaty muzyczne- skorzystają na tym dzieci, ale co dla mnie bardzo ważne, skorzystasz na tym również Ty. Troszcząc się o małych ludzi, zadbaj też o siebie. Jestem przekonana, że przyjemnie spędzimy wspólny czas.

Zapraszam Ciebie! Zapraszam Twój zespół terapeutyczny! Zapraszam Grono Pedagogiczne, w ramach szkoleń wewnętrznych lub zewnętrznych!

 

 


Jeśli chcesz popracować nad rozwojem osobistym, poznać bliżej siebie, zatroszczyć o wellbeing w Twojej pracy… Tak, Ty również na to zasługujesz 🙂 Szczególnie gdy cały czas troszczysz się o innych…

zapraszam do odnośnika

DLA FIRM, DLA BIZNESU: http://musiccare.com.pl/dt_post/dlafirm/

Warsztaty, które pozwoliły przełamać bariery cielesności człowieka, a także poznać samych siebie i stworzyć zgrany zespół. Podsumowując, bardzo chętnie wybrałabym się na kolejne szkolenie, prowadzone przez Panią Natalię.

Nikola Warda

Studenka I roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Zajęcia z Natalią sprawiły ogromną radość naszym seniorom, cierpiącym na demencję. Jej śpiew, granie i niezwykłe ciepło sprawiły, że ich twarzach pojawiły się uśmiechy i entuzjazm.

Maria Koźmińska-Brygoła

Kierownik Dziennego Domu Pomocy ``Na Ciepłej``